Archiv měsíce Leden 2014 1. strana
Řadit články od nejnovějších – nejoblíbenějších – nejkomentovanějších
Radovec a Knížecí kámen
vydáno 24. ledna 2014 – napsal Rony – žádný komentář
Nejen magický Skočický vrch, nebo-li Hrad (667 m n. m.), se svým pravěkým hradištěm, ale i Radovec (635 m n. m.) a sousední Knížecí kámen (630 m n. m.) lákají k procházce krásnými lesy. Vydejme se proto na chvíli do malebné krajiny Šumavského podhůří za dalekými výhledy k Píseckým horám a Šumavě.
Pokračovat ve čtení...
Od hradu k hradu pošumavím
vydáno 14. ledna 2014 – napsal Rony – 4 komentáře
Krajina plná mystiky, tajemství a překvapení na vás čeká v místech, kde se první šumavské kopečky začínají postupně měnit v hory. V zimní době bývá víc než jindy sevřena pouty nostalgie a sycena řadou vzpomínek na časy dávno minulé. Takovou jsme ji v prvních lednových dnech hledali a takovou jsme ji i našli. Ne nadarmo právě zde, nedaleko Hor Matky Boží a Velhartic, čerpal sílu a hledal inspiraci Jan Werich.
Příjemným překvapením byl rozlehlý hrad Klenová, přestože jsme se dovnitř na jeho nádvoří přes veškerou snahu nedostali.
Pokračovat ve čtení...
Nejoblíbenější články z tohoto archivu
Jaký typ výletů preferujete?
1520 45% Vzít krosnu a přespat ve volné přírodě
1065 31% Poznávání přírodních krás s ubytováním v hotelu nebo penzionu
824 24% Poznávání památek a velkých měst
Hlasovalo 3409 čtenářů Archiv anket
Náhodné články
- Šumavské tisícovky ve VVP Boletice
- Mezi daňky v Blatné
- Hallstatt a jezera Solné komory lll.
- Veselé Vánoce a šťastný nový rok 2019
- Solná komora očima Luďka
- Fulseck, Dorfgastein - Salzbursko
- Nejasná zpráva o Křemelné
- Půltucet 2022 - fotky s příběhem s nejvíce hlasy
- Máchův poetický kraj, l. Okolí Máchova jezera
- Expedice Norsko 2015, část sedmá

