Fulseck, Dorfgastein - Salzbursko

Fulseck, Dorfgastein - Salzbursko

Výlet kolem relaxačního jezera Spiegelsee se zastávkou na salaši Wengeralm jsme absolvovali letos podruhé, tak moc se nám toto místo líbí.

Fulseck je horní stanice lanovky z vesničky Dorfgastein. V zimě je zde nádherný lyžařský areál, který byl již vícekrát oceněn nejlepším rodinným areálem Rakouska. Oblast má tu výhodu, že je z hlavního vrcholu možnost využít protější krásné údolí Grossarltal, což rozšiřuje možnosti obou míst jak pro turistiku, tak pro lyžování.

DSCN5744

DSCN5760

V létě je oblast lákavá díky krásnému jezeru Spiegelsee, které je určeno k relaxaci. Dno jezera je přizpůsobeno tak, abyste se po úzkém chodníčku mohli bosýma nohama projít po jeho dne. Vaše chodidla zažijí opravdou masáž. Břehy jezera lemuje chodníček, kde jsou další masážní místa pro chodila - oblázky, kúra, nebo písek a samozřejmě tráva všude kolem. Nechybí zde ani místa k odpočinku a ke svačině. Takže zde se cestou z Fulsecku vždy zastavíme a relaxujeme.

File_006

Spiegelsee (17)

Pohled na jezero z horní stanice lanovky Fulseck je také pěkný.

DSCN5747

V horní stanici se určitě budete kochat výhledem na hory. Je zde hospůdka, kde se můžete občerstvit.

DSCN5742

File_115

Opravdoví sportovci mohou až sem dojít pěšky nebo na kole, cesty jsou po šotolině, je to náročné, ale vyjet se dá. Ostatní mohou využít lanovku.

DSCN5752

Fulseck (56)

DSCN5756

Jezero Spiegelsee je cestou do střední stanice lanovky, kde je i cíl naší cesty salaš Wengeralm. Už loni jsme si zde dali "prkénko" se specialitami, letos opět neodoláme. Možností výletů je však opravdu hodně. Můžete si prochodit hřebeny hor a vrátit se zpět dolů odpoledne lanovkou.

DSCN5760

DSCN5762

Cesty v okolí Fulsecku jsou široké, zpěvněné, viděli jsem zde i kočárky. Od jezera Spiegelsee už procházíte příjemným lesem.

DSCN5764

File_117

DSCN5771

Salaš Wengeralm funguje celoročně, je docela velká, dobře se zde jí a pije a mají zde vyžití pro děti. Odtud stačí sejít kousíček ke střední stanici lanovky a sjet dolů do Dorfgastein. V dolní stanici je malé a příjemné koupaliště Solarbad, kam chodíme moc rádi. Je to příjemná tečka ze celým dnem.

DSCN5772

File_114

Ohodnoťte článek

Hodnocení 1Hodnocení 2Hodnocení 3Hodnocení 4Hodnocení 5

Fotogalerie k článku

Všechny fotografie přiložené k tomuto článku jsou momentálně skryty.
Chci je zobrazit

Autor článku

badgastein

badgastein

Máme rádi hory v létě i v zimě a rádi bychom se s vámi podělili o naše zážitky z výletů především z oblasti údolí Gastein (Salzbursko, Rakouské Alpy). 

V roce 2009 se nám naskytla skvělá možnost splnit si náš sen a pořídili jsme si v lázeňském městečku Bad Gastein malý prázdninový byt. Tento byteček využíváme nejen pro sebe, ale také jej pronajímáme zájemcům o letní nebo zimní dovolenou. Během dvou let se tento nápad zalíbil i našim přátelům, a tak postupně došlo k tomu, že nyní pronajímáme v Bad Gastein devět prázdninových bytů.

Tímto vás srdečně zveme na dovolenou do Bad Gastein a budeme se snažit, abychom vám na těchto stránkách poskytli co nejvíce typů na výlety, abyste, až někdy zavítáte do této oblasti, přesně věděli, co můžete vidět a prožít.

Přidat komentář

Komentáře

Paulie

24. července 2012 20:44

Paulie říká

Pěkné fotky, jen tak dál

"Naděje je jako bumerang: vždycky se vrátí."

Rony

24. července 2012 23:15

Rony říká

Jo, to jezírko na vrcholku kopce připomíná nádrž Dlouhé stráně v Hrubém Jeseníku. Je skvělé...

Čím méně vyšlapané jsou stezky, kterými k svému cíli míříš, tím více zážitků tě na nich čeká

Přidat komentář

Váš e-mail nebude u komentáře zobrazen.

Antispamová ochrana.

Zavřít přihlášení

Přihlásit se

Přihlašte se do svého účtu na Šlápotách:

Zapomenuté heslo Registrace nového uživatele

Fotografie
Zavřít Přehrát Pozastavit
Zobrazit popis fotografie

Vítr skoro nefouká a tak by se na první pohled mohlo zdát, že se balónky snad vůbec nepohybují. Jenom tak klidně levitují ve vzduchu. Jelikož slunce jasně září a na obloze byste od východu k západu hledali mráček marně, balónky působí jako jakási fata morgána uprostřed pouště. Zkrátka široko daleko nikde nic, jen zelenkavá tráva, jasně modrá obloha a tři křiklavě barevné pouťové balónky, které se téměř nepozorovatelně pohupují ani ne moc vysoko, ani moc nízko nad zemí. Kdyby pod balónky nebyla sytě zelenkavá tráva, ale třeba suchá silnice či beton, možná by bylo vidět jejich barevné stíny - to jak přes poloprůsvitné barevné balónky prochází ostré sluneční paprsky. Jenže kvůli všudy přítomné trávě jsou stíny balónků sotva vidět, natož aby šlo rozeznat, jakou barvu tyto stíny mají. Uvidět tak balónky náhodný kolemjdoucí, jistě by si pomyslel, že už tu takhle poletují snad tisíc let. Stále si víceméně drží výšku a ani do stran se příliš nepohybují. Proti slunci to vypadá, že se slunce pohybuje k západu rychleji než balónky, a možná to tak skutečně je. Nejeden filozof by mohl tvrdit, že balónky se sluncem závodí, ale fyzikové by to jistě vyvrátili. Z fyzikálního pohledu totiž balónky působí zcela nezajímavě.