Graukogel, Bad Gastein, Salzbursko

Graukogel, Bad Gastein, Salzbursko

Na vrcholku hory Graukogel byla 1.7.2012 slavnostně otevřena stezka borovicovým lesem tzv. ZIRBENWEG. Slavnost, při které se trasa otevírala se jmenovala ZIRBENZAUBER. Některé borovice jsou staré až 400 let a stezka je opravdu překrásná.

http://www.bad-gastein.cz/aktivita/3-lyzovani

DSCN5583

DSCN5601

V okolí horní stanice Graukogel se nachází velmi stará a významná oblast s výskytem staletých borovic: Stáří některých dřevin se udává až na 400 let! A právě proto v těchto místech vznikl tématický okruh se zaměřením na krásy borovicových porostů. Trasa je ve výšce cca 1950 m a délka okruhu je 45 minut.

DSCN5550

DSCN5570

Okruh začíná i končí u horní stanice lanovky na Graukogel.

DSCN5524

DSCN5544

Jedná se o okruh zaměřený na relaxaci a poznávání přírody, zejména pak s využitím borovicového dřeva. K dispozici jsou různé lavičky z borovic, tzv. borovicové lůžko, na kterém můžete odpočinout, borovicová houpačka, most... Stezka se věnuje využití borovice pro naše zdraví – borovice má totiž pozitivní účinky na vysoký krevní tlak a má celkově zklidňující účinky na celý organismus , velmi dobrý vliv má např.na dýchací cesty. Stezka je v nádherné přírodě s jedinečným výhledem do údolí Gastein.

DSCN5571

DSCN5605

Borovice má v oblasti Graukogel a v Alpách vůbec zvláštní význam. V roce 2011 byla zvolena stromem roku. Také proto se téma „borovic“ stalo ústředním projektem rozvoje turistiky pro letošní letní sezonu v údolí Gastein. (Zirben – borovice, Zauber – kouzlo)

DSCN5584

DSCN5589

DSCN5579

Graukogel

Graukogel je podle mě tak trošku zapomenutý kopec. V minulosti se zde sice jezdil světový pohár ve sjezdovém lyžování, kterému tehdy kraloval Toni Sailer, ale dnes sem obecně zavítá méně turistů než na okolní kopce (Stubnerkogel s jedinečným vistutým mostem, nebo Schlossalm s relaxačními procházkami a dětským hřištěm). V zimě není toto středisko jako jediné v údolí Gastein uměle zasněžené, přesto, když napadne hodně sněhu, je zde královské lyžování.

[B]Pro náročnější turisty nabízí vrchol Graukogel zajímavé trasy, např. k jezeru Pfalfner See, dále k jezeru Reed See a zpět do údolí Kotchachtal. Na Graukogel lez vyjet i na kole, pro milovníky bikovování je to skvělá alternativa.

redsee1

DSCN5628

DSCN5639

[/B]

Ohodnoťte článek

Hodnocení 1Hodnocení 2Hodnocení 3Hodnocení 4Hodnocení 5

Fotogalerie k článku

Všechny fotografie přiložené k tomuto článku jsou momentálně skryty.
Chci je zobrazit

Autor článku

badgastein

badgastein

Máme rádi hory v létě i v zimě a rádi bychom se s vámi podělili o naše zážitky z výletů především z oblasti údolí Gastein (Salzbursko, Rakouské Alpy). 

V roce 2009 se nám naskytla skvělá možnost splnit si náš sen a pořídili jsme si v lázeňském městečku Bad Gastein malý prázdninový byt. Tento byteček využíváme nejen pro sebe, ale také jej pronajímáme zájemcům o letní nebo zimní dovolenou. Během dvou let se tento nápad zalíbil i našim přátelům, a tak postupně došlo k tomu, že nyní pronajímáme v Bad Gastein devět prázdninových bytů.

Tímto vás srdečně zveme na dovolenou do Bad Gastein a budeme se snažit, abychom vám na těchto stránkách poskytli co nejvíce typů na výlety, abyste, až někdy zavítáte do této oblasti, přesně věděli, co můžete vidět a prožít.

Přidat komentář

Komentáře

K tomuto článku zatím nebyl přidán žádný komentář. Buďte první, kdo na něj vyjádří svůj názor!

Přidat komentář

Váš e-mail nebude u komentáře zobrazen.

Antispamová ochrana.

Zavřít přihlášení

Přihlásit se

Přihlašte se do svého účtu na Šlápotách:

Zapomenuté heslo Registrace nového uživatele

Fotografie
Zavřít Přehrát Pozastavit
Zobrazit popis fotografie

Vítr skoro nefouká a tak by se na první pohled mohlo zdát, že se balónky snad vůbec nepohybují. Jenom tak klidně levitují ve vzduchu. Jelikož slunce jasně září a na obloze byste od východu k západu hledali mráček marně, balónky působí jako jakási fata morgána uprostřed pouště. Zkrátka široko daleko nikde nic, jen zelenkavá tráva, jasně modrá obloha a tři křiklavě barevné pouťové balónky, které se téměř nepozorovatelně pohupují ani ne moc vysoko, ani moc nízko nad zemí. Kdyby pod balónky nebyla sytě zelenkavá tráva, ale třeba suchá silnice či beton, možná by bylo vidět jejich barevné stíny - to jak přes poloprůsvitné barevné balónky prochází ostré sluneční paprsky. Jenže kvůli všudy přítomné trávě jsou stíny balónků sotva vidět, natož aby šlo rozeznat, jakou barvu tyto stíny mají. Uvidět tak balónky náhodný kolemjdoucí, jistě by si pomyslel, že už tu takhle poletují snad tisíc let. Stále si víceméně drží výšku a ani do stran se příliš nepohybují. Proti slunci to vypadá, že se slunce pohybuje k západu rychleji než balónky, a možná to tak skutečně je. Nejeden filozof by mohl tvrdit, že balónky se sluncem závodí, ale fyzikové by to jistě vyvrátili. Z fyzikálního pohledu totiž balónky působí zcela nezajímavě.