Nejoblíbenější články 51. strana
Řadit články od nejnovějších – nejoblíbenějších – nejkomentovanějších

Ztracenou Šumavou II. Modravské slatě
vydáno 7. října 2018 – napsal Rony – 5 komentářů
Snad každý, kdo si přečetl román spisovatele Karla Klostermanna Ze světa lesních samot, by se chtěl podívat na místa, kde se děj odehrával. Bohužel dnešní tristní stav nastavených pravidel NP Šumava není v tomto ohledu k turistům vstřícný. Máte možnost zůstat na známých trasách a bojovat o svůj úsek cesty s cyklisty, nebo...
Pokračovat ve čtení...

Na atraktivní vrcholy Železnorudska II.
vydáno 15. října 2015 – napsal Rony – žádný komentář
Velký Javor, Malý Javor, Malé Javorské jezero
Neděli věnujeme nejvyšší hoře Šumavy, Velkému Javoru, odkud naše pouť povede k jeho mladšímu bratru, Malému Javoru. Sestupíme i k Malému Javorskému jezeru, kde řádí bobři evropští.
Ranní mlhy se nám v době návštěvy Velkého Javoru postarají o dramatické expozice a tak z fotek čiší ona zvláštní atmosféra, na kterou sběratelé hezkých obrázků mnohdy marně a dlouho čekají.
Pokračovat ve čtení...

Island, část V.: okolí Mývatnu
vydáno 13. července 2016 – napsal Paulie – 2 komentáře
Konečně máme půjčené auto a můžeme se rychle přepravovat mezi přírodními krásami na severu Islandu, především okolo jezera Mývatn, kde se nachází spousta míst s geotermální aktivitou, sopky, lávová pole a podobně. Uvidíme tedy znovu kouřící solfatary a také poprvé bahenní jezírka, pseudokrátery i velký kráter sopky, skalní město vzniklé z lávového pole a puklinu na zlomu mezi euroasijskou a severoamerickou litosférickou deskou. Poté se přesuneme k ohromnému vodopádu Dettifoss a k útesům Ásbyrgi, dosahujícím výšky až 100 metrů. A to všechno během jediného nabitého dne.
Pokračovat ve čtení...

Švecburg aneb středověk neskončil...
vydáno 7. října 2009 – napsal Paulie – 6 komentářů
Nejstarší hrad v Čechách a na Moravě určitě navštívily davy lidí, z velké části cizinců. Ale co ten nejmladší? Zvlášť, když zatím není zakreslen na mapách a neví o něm ani mnoho lidí z okolí...
Pokračovat ve čtení...

Když na Vysokou Bětu mrholí
vydáno 1. prosince 2014 – napsal Rony – 2 komentáře
Vysoká Běta a Buglata. Že vám tato krásná jména nic neříkají? Pravda, v CHKO Blanský les, kam oba vrcholky patří, jsou mnohé známější a navštěvovanější. Přesto klid zářivých bučin a kamenité sutě na jejich úbočích přitahují pozornost vandráků.
Podmínky, které nás jednu listopadovou neděli čekaly, byly skvělé. Mlžný příliv rozlévající se hřebenech hor nechal vzniknout zajímavé fotografie, přesně takové, jaké jsem si doma v suchu a teple vysnil.
Pokračovat ve čtení...

Barvy podzimu na Šumavě
vydáno 8. listopadu 2012 – napsal psaroslav – 5 komentářů
I v loňském roce byl na Šumavě nádherný podzim, různé lapálie nám však nedovolily tam zajet a pokochat se tou krásou. Letos jsme se lépe soustředili a ve dnech 19.10 - 20.10. nám to vyšlo. U nás doma bylo počasí přímo odporné a z každého koutu nás volaly poslední práce před zazimováním. Zprávy o počasí na Šumavě byly více než příznivé a tak jsme tedy vyrazili. Navíc jsme jako průvodce získali člověka z nejpovolanějších, profesionálního fotografa Šumavy (nejen) Vláďu Hoška a tak jsme společně s ním strávili nádherné dva dny, umocněné jeho znalostí prostředí a možnostmi přístupu do míst, kam normální smrtelník nemůže.
Zkrátka nádhera.
Pokračovat ve čtení...

Zakarpatská Ukrajina
vydáno 9. října 2011 – napsal Navarro – 6 komentářů
Zakarpatská Ukrajina je malebný kraj oddělený od zbytku země výrazným pásmem Karpat. Masová turistika ještě nestihla zničit atmosféru této oblasti, jezdí sem převážně dobrodruzi a zvědavci. O to více si pak takový turista užije všechny místní zajímavosti a zvláštnosti. Doporučit mohu zejména hornatější oblasti s krásnými horskými loukami a řídce rozptýlenými vesnicemi v údolích. Při troše pozornosti lze najít i stopy časů první republiky. Doba se dávno změnila, ale jakýsi zvláštní vztah Čechů a tohoto území stále existuje, a to oboustranně.
Pokračovat ve čtení...

Hřebenovka po Orličkách - díl druhý
vydáno 23. října 2013 – napsal azave – žádný komentář
Pokračování našeho treku po hlavním i vedlejších hřebenech Orlických hor.
Pokračovat ve čtení...

K Berounce a Střele
vydáno 10. června 2011 – napsal Rony – 3 komentáře
Kraj severně od Plzně moc neznám a tak jsem rád přijal možnost na jeho dvoudenní průzkum. To jistě na nějaké důvěrnější seznámení s krajinou Rakovnické pahorkatiny nestačí a tak šlo jen o náhled do povodí Berounky a Střely.
Pokračovat ve čtení...

Máchův poetický kraj, ll. CHKO Kokořínsko
vydáno 9. září 2014 – napsal Rony – 1 komentář
Oblast Kokořínska svojí atraktivní přírodou přitahuje již po staletí. Její jedinečnost a bohatství tkví v mnoha skalnatých roklích a malebných údolích, které jsou protkány mnoha značenými turistickými stezkami. Klid zde nic neruší a tak si můžeme dosytosti vychutnat vše, co k správnému toulání patří.
A že k toulání náleží i návštěva starých hradů je také jasné. To oni osvěžují a zkrášlují mnohé vrcholy a skalní plošiny. Ať je to tajemný hrad Houska nebo skvostný Kokořín.
Pokračovat ve čtení...
Nejoblíbenější články
- Polabím za památkami l. - Kutná Hora a Kolín
- Šumperk V. - Velký Roudný, Slezská Harta a Šternberk
- Putování za Santinim lll.
- TOP 12 : zastavení v čase (rok 2022)
- Půltucet (prosinec 2024) - příběh fotografie
- TOP 12 : zastavení v čase (rok 2024)
- Kreuzspitze
- Krušné hory lll. - Komáří vížka
- Jihočeské cyklotrasy XV.
- Jihočeské cyklotrasy XIV.
Jaký typ výletů preferujete?
1287 46% Vzít krosnu a přespat ve volné přírodě
871 31% Poznávání přírodních krás s ubytováním v hotelu nebo penzionu
635 23% Poznávání památek a velkých měst
Hlasovalo 2793 čtenářů Archiv anket
Náhodné články
- Veselé Vánoce a šťastný nový rok 2012
- Půltucet (duben 2021) - příběh fotografie
- Blízká setkání - l. údolí Ostružné a Sedlo
- Půltucet (říjen 2021) - příběh fotografie
- Rozhledny na Berounsku
- CHKO Třeboňsko a Naturpark Blockheide
- Montafon – alpská zahrada
- Chlum - výrazný vrchol Želnavské vrchoviny
- Arménie VIII.
- Barcelona