Fotka roku 2018

Fotka roku 2018

Z deseti vybraných loňských fotek, které se objevily mojich článcích a zdají se mi těmi lepšími, můžete vybrat jednu "svoji" v anketě.

Podobně jako u fotek vložených do "Půltuctu" jde o můj subjektivní výběr. Kdokoli by jistě dokázal vybrat jiné fotky, ale tyto oslovují mě, autora. Často tak ke slovu přichází nejen jejich kvalita, ale i okolnosti vzniku. Vybrat deset z nich je přesto dost nevděčná práce.

V rubrice "anketa" dejte svůj hlas fotce, která Vás nejvíce oslovila, nebo která se Vám zdá nejhezčí.

Skalní hřib (Magnetovec - České středohoří).

Vysoký Ostrý (České středohoří).

Traunsee z Traunsteinu (Alpy).

Pramen u Hauswaldské kaple (Šumava).

Tore Grande (Dolomity).

Lago dei Piani (Dolomity).

Tre Cime (Drei Zinnen - Dolomity).

Plešné jezero z Plechého (Šumava).

Hochstein (Šumava).

Moravské Toskánsko (Šardice).

Ohodnoťte článek

Hodnocení 1Hodnocení 2Hodnocení 3Hodnocení 4Hodnocení 5

Anketa

Fotogalerie k článku

Všechny fotografie přiložené k tomuto článku jsou momentálně skryty.
Chci je zobrazit

Autor článku

Rony

Rony

... lidé se dělí na ty, kteří lezli po horách a na ty, kteří po nich nelezli. Jde o dvě různé kvality, dvě různé psychologie, i když tato propast mezi nimi je záležitostí několika dní.

(V. Solouchin - Překrásná hora Adygine)

Přidat komentář

Komentáře

majka

1. února 2019 11:30

majka říká

Reaguji na, co se tady na stránkách nestalo. Čekala jsem, že přijde nabídka fotek na leden jako každý měsíc a ono nic. Možná jsem přehlédla nějaké info, že už fotky nebudou? Pokaždé se mně nechce komentovat, co píšete nebo proč zrovna vybírám tu jistou fotku. Pravda, někdy mám problém vybrat, líbí se mi jich víc. Věřte, že nás svými stránkami bavíte. Mně se moc líbí Vaše "vážné" úvahy a podrobný popis vycházek, mohu si podle nich připravit ty svoje. Hlasuji pro Moravu.

Rony

1. února 2019 18:20

Rony říká

Majko, je teprve 1. únor. Připravené fotky z ledna mám, i když jsem měl výběr tentokrát menší. Nadělil jsem si pod stromeček dost knížek a spíš než do přírody mě to táhlo do postele k čtení . Až dnes pozdě večer přijdu domů z badmintonu, opravím v lednovém Půltuctu hrubky a bude to...

Čím méně vyšlapané jsou stezky, kterými k svému cíli míříš, tím více zážitků tě na nich čeká

Přidat komentář

Váš e-mail nebude u komentáře zobrazen.

Antispamová ochrana.

Zavřít přihlášení

Přihlásit se

Přihlašte se do svého účtu na Šlápotách:

Zapomenuté heslo Registrace nového uživatele

Fotografie
Zavřít Přehrát Pozastavit
Zobrazit popis fotografie

Vítr skoro nefouká a tak by se na první pohled mohlo zdát, že se balónky snad vůbec nepohybují. Jenom tak klidně levitují ve vzduchu. Jelikož slunce jasně září a na obloze byste od východu k západu hledali mráček marně, balónky působí jako jakási fata morgána uprostřed pouště. Zkrátka široko daleko nikde nic, jen zelenkavá tráva, jasně modrá obloha a tři křiklavě barevné pouťové balónky, které se téměř nepozorovatelně pohupují ani ne moc vysoko, ani moc nízko nad zemí. Kdyby pod balónky nebyla sytě zelenkavá tráva, ale třeba suchá silnice či beton, možná by bylo vidět jejich barevné stíny - to jak přes poloprůsvitné barevné balónky prochází ostré sluneční paprsky. Jenže kvůli všudy přítomné trávě jsou stíny balónků sotva vidět, natož aby šlo rozeznat, jakou barvu tyto stíny mají. Uvidět tak balónky náhodný kolemjdoucí, jistě by si pomyslel, že už tu takhle poletují snad tisíc let. Stále si víceméně drží výšku a ani do stran se příliš nepohybují. Proti slunci to vypadá, že se slunce pohybuje k západu rychleji než balónky, a možná to tak skutečně je. Nejeden filozof by mohl tvrdit, že balónky se sluncem závodí, ale fyzikové by to jistě vyvrátili. Z fyzikálního pohledu totiž balónky působí zcela nezajímavě.