Alpendorf, Geisterberg - zábavní park pro rodiny s dětmi, Salzbursko

Alpendorf, Geisterberg - zábavní park pro rodiny s dětmi, Salzbursko

Alpendorf je vzdálen cca 40 km od údolí Gastein a přesto, že nemáme zdaleka vše v údolí Gastein prochozené, rozhodli jsme se prozkoumat tuto oblast. Pro děti to byl nejlepší výlet z celé dovolené a i my dospělí jsme byli spokojení.

Alpendorf je ze Sankt Johann am Pongau dobře značený. Vesnička na nás působila docela luxusním dojmem, přesto sympaticky. Hned u hlavního parkoviště bylo více čtyřhvězdičkových hotelů, vše bylo krásně upravené čisté, přehledné a ještě dole u spodní stanice lanovky v Alpedorf je velice pohodové odpočinkové místo s atrakcemi pro děti.

Alpendorf - Geisterberg (17)

Výjezd lanovkou do horní stanice je se salzburskou kartou zdarma. U pokladny dostanou děti hrací karty a nálepky, pro zdatnější turisty je k dispozici přehledná mapka turistických tras. Výjezd lanovkou netrval dlouho a byl příjemný, lanovka jela docela rychle.

Alpendorf - Geisterberg (12)

Z horní stanice se jde cca 15 minut pěšky na vláček, který vás doveze až na vrcholek hory. Pešky bychom tam byli stejně rychle, protože vláček jezdí v půlhodinových intervalech, ale kvůli dětem jsme jeli.

Alpendorf - Geisterberg (14)

Na konečné vláčku je vstup do "světa duchů" je celý park je opravdu velmi krásně udělaný a údajně funguje i v zimě. Nikam jsme nespěchali a celou trasu jsme si prošli.

Alpendorf - Geisterberg (31)

Děti absolvovaly všechny zastávky a my jsme se kochali krásnými výhledy do okolí.

Alpendorf - Geisterberg (43)

Také jsme si svlažili nohy v potůčku, poseděli jsme, odpočali, prostě pohoda a pro naši skupinu 3 rodin s celkem 6-ti dětmi to byl opravdu dobře zvolený výlet.

Alpendorf - Geisterberg (18)

Alpendorf - Geisterberg (22)

Velmi mile nás překvapilo, že z v podstatě nenápadného Alpendorfu se lze na lyžích pohodově dostat do střediska Wagrain a posléze do Flachau. Sjezdovky vypadaly velmi široké a přehledné, takže v zimě se sem určitě chystáme. V pokladen jsme si vzali skimapky, prohlédli si zimní fotky a naše domněnka se potvrdila. Trošku nám bylo líto, že nemůžeme vyrazit na náročnější výlety přes hřebeny hor už teď v létě. Opravdu je to oblast, kterou můžeme doporučit.

Alpendorf - Geisterberg (33)

Navíc kousíček od Alpendorfu je úžasná přírodní zajímavost Liechtensteinklamm - soutěska s vodopády, se salzburskou kartou také zdarma, to už jsme tentokrát nestihly.

Podívejte na všechny fotky z tohoto dne, asi to vydá za víc než slova. Ještě dodám, že den jsme zakončili v restauraci na zmrzlinových pohárech, děti si dali přímo v horní stanici lanovky pohár za 2,70 euro a my dospělí za 5,40 euro, tedy i za podle nás, dobrou cenu.

Alpendorf - Geisterberg (53)

Hodnocení článku

Fotogalerie k článku

Všechny fotografie přiložené k tomuto článku jsou momentálně skryty.
Chci je zobrazit

Autor článku

badgastein

badgastein

Máme rádi hory v létě i v zimě a rádi bychom se s vámi podělili o naše zážitky z výletů především z oblasti údolí Gastein (Salzbursko, Rakouské Alpy). 

V roce 2009 se nám naskytla skvělá možnost splnit si náš sen a pořídili jsme si v lázeňském městečku Bad Gastein malý prázdninový byt. Tento byteček využíváme nejen pro sebe, ale také jej pronajímáme zájemcům o letní nebo zimní dovolenou. Během dvou let se tento nápad zalíbil i našim přátelům, a tak postupně došlo k tomu, že nyní pronajímáme v Bad Gastein devět prázdninových bytů.

Tímto vás srdečně zveme na dovolenou do Bad Gastein a budeme se snažit, abychom vám na těchto stránkách poskytli co nejvíce typů na výlety, abyste, až někdy zavítáte do této oblasti, přesně věděli, co můžete vidět a prožít.

Přidat komentář

Komentáře

K tomuto článku zatím nebyl přidán žádný komentář. Buďte první, kdo na něj vyjádří svůj názor!

Přidat komentář

Váš e-mail nebude u komentáře zobrazen.

Antispamová ochrana.

Zavřít přihlášení

Přihlásit se

Přihlašte se do svého účtu na Šlápotách:

Zapomenuté heslo Registrace nového uživatele

Fotografie
Zavřít Přehrát Pozastavit
Zobrazit popis fotografie

Vítr skoro nefouká a tak by se na první pohled mohlo zdát, že se balónky snad vůbec nepohybují. Jenom tak klidně levitují ve vzduchu. Jelikož slunce jasně září a na obloze byste od východu k západu hledali mráček marně, balónky působí jako jakási fata morgána uprostřed pouště. Zkrátka široko daleko nikde nic, jen zelenkavá tráva, jasně modrá obloha a tři křiklavě barevné pouťové balónky, které se téměř nepozorovatelně pohupují ani ne moc vysoko, ani moc nízko nad zemí. Kdyby pod balónky nebyla sytě zelenkavá tráva, ale třeba suchá silnice či beton, možná by bylo vidět jejich barevné stíny - to jak přes poloprůsvitné barevné balónky prochází ostré sluneční paprsky. Jenže kvůli všudy přítomné trávě jsou stíny balónků sotva vidět, natož aby šlo rozeznat, jakou barvu tyto stíny mají. Uvidět tak balónky náhodný kolemjdoucí, jistě by si pomyslel, že už tu takhle poletují snad tisíc let. Stále si víceméně drží výšku a ani do stran se příliš nepohybují. Proti slunci to vypadá, že se slunce pohybuje k západu rychleji než balónky, a možná to tak skutečně je. Nejeden filozof by mohl tvrdit, že balónky se sluncem závodí, ale fyzikové by to jistě vyvrátili. Z fyzikálního pohledu totiž balónky působí zcela nezajímavě.